Risotto met champignons
Een vegetarisch recept waar je iets meer tijd nodig hebt, maar dat wél eenvoudig te bereiden en onzettend lekker is: risotto met champignons. Het toevoegen van de bouillon aan de risottorijst kost wat tijd, maar dat precieze, tijdrovende werkje ben je zo weer vergeten als je straks aan tafel zit te genieten. Bovendien kan er tijdens het bereiden weinig misgaan, waardoor risotto met champignons een vegetarisch gerecht is waarvoor je geen echte keukenprins(es) hoeft te zijn.
Nodig voor vier personen:
1 bouillonblokje (je kunt de bouilloun natuurlijk ook zelf maken, maar dat kost meer tijd)
1 ui
2 teentjes knoflook
80 gram boter
400 gram kastanjechampignons
300 gram risottorijst
75 gram geraspte parmezaan
Aan de slag:
Snipper de ui en 1 teentje knoflook fijn en fruit deze in een pan met de helft van de boter. Los het bouillonblokje op in een tweede pan met 1 liter heet water.
Schep de risottorijst in de pan met de ui en knoflook en bak een paar minuten mee. Voeg een soeplepel bouillon toe. Laat de risottorijst de bouillon goed opnemen.
Voeg beetje bij beetje alle bouillon toe. Laat na elke schep goed opnemen voordat je een nieuwe schep toevoegt. Laat de rijst in totaal ca. 25 minuten koken.
Maak de champignons schoon en snijd in stukjes terwijl de risotto pruttelt. Fruit het overgebleven teentje knoflook in een pan met een beetje boter. Bak de champignons een paar minuten mee. Houd daarna apart.
Roer de rest van de boter en de parmezaanse kaas door de risotto wanneer deze beetgaar is. Zo wordt de risotto lekker smeuïg. Voeg eventueel een snufje peper en zout toe.
Zet het vuur uit en roer de champignons door de risotto. Serveer met parmezaanse kaas.
Tip:
Zin in een extra romige risotto? Vervang de parmezaan door zachte geitenkaas en de boter door een scheutje slagroom.